Dünya Kupası Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Futbol fanatiklerinin artık ezberlediği dünya kupası hakkındaki bilgiler detaylanmaya da başladı. Son turnuvanın üstünden dört yıl geçtikten sonra yeniden yapılacak olan uluslararası organizasyon hakkında genel bilgileri hala edinmeyenler için kısaca haberlerin üstünden geçelim.

Dünya Kupası Ne Zaman, Nerede?

Sporcuların ve beraberinde teknik ekiplerin hayalini kurduğu kupanın maçları Rusya’da gerçekleşecek. Rusya’nın başkentinde ve diğer başlıca illerinde gerçekleşecek olan maçlara görkemli stadyumlar ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Hazırlıkların son halini almaya başladığı bu günlerde turnuva hakkında detaylar da açıklanmaya başladı. Bunlardan en çok merak edilenler ise dünya kupası grupları ve kimin kimle karşılaşacağı bilgileri oldu. Unutmadan genel bilgilere birkaç ekleme yapmakta fayda görüyoruz; Maçlar 14 Haziran’da başlıyor ve Temmuz ayının 15’ine kadar sürmesi planlanıyor. Maçlar, bir ay boyunca her akşam sizi heyecanın zirvesine taşımak için hazırlıklarını sürdürüyor. Futbol tutkunlarının sabırla beklediği zaman ise daha da yaklaştı. Maçları izleyebileceğiniz kanallar ise Trt1, Trt4K ve Trt Spor olarak belirlendi. Maçların saatleri hakkında bilgi almak içinse konuyla ilgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Dünya Kupası Grupları

2018 yılına damgasını vuracak olan karşılaşmalar için 32 ülkeden gruplar belirlendi. Belirlenmesi için yapılan kura ise yine ev sahibi ülkede, Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirildi. Dünya kupası grupları ile ilgili detaylarsa şöyle;  Rusya, Suudi Arabistan, Uruguay ve Mısır A grubu olarak, Portekiz, İran, İspanya ve Fas B grubu olarak, Fransa, Avustralya, Danimarka ve Peru C grubu olarak, İzlanda, Arjantin, Hırvatistan ve Nijerya D grubu olarak açıklandı. E Grubu takımları Brezilya, İsviçre, Sırbistan ve Kosta Rika olarak belirlenirken, F grubunda İsveç, Meksika, Almanya ve Güney Kore Cumhuriyeti olarak belirlendi. G grubunda yer alan isimler ise sırasıyla Belçika, Panama, Tunus ve İngiltere olarak açıklandı. Kuranın yapıldığı Kremlin Sarayı’nda sunuculuk görevini ise eski İngiliz milli futbolculardan Gary Lineker üstlendi. Gecenin sonunda yukarı belirttiğimiz tüm gruplar açıklandı ve beklenen mücadelenin karşılaşacak grupları da böylelikle netleşmiş oldu.

H Grubunda Yer Alan Takımlar Hangileri?

Oldukça ses getirecek olan turnuvanın grupları birer birer açıklanırken, merakla beklenen gruplardan biri ise Dünya kupası H grubu takımları oldu. Gerçekleşen kurada H grubu takımları olarak belirlenen isimler Polonya, Senegal, Japonya ve Kolombiya olarak netleşti.

Açılış maçında karşı karşıya gelecek olan takımlar Suudi Arabistan ve Rusya olacak. Rusya kendi evinde, karşılaşmaların ilkini oynayarak başlangıç işaretini verecek.

Şampiyonanın heyecanla beklenmesi sürüyor. Yukarıda isimlerini açıkladığımız ülkelerin, gruplarını ilk iki sırada tamamlamaları durumunda, son 16 turuna isimlerinin eklenmesi mümkün oluyor. Dünya kupası H Grubu takımları ise bu konuda oldukça iddialı bir giriş yapmış durumda.

Polonya’nın Yıldız Oyuncusu Kim?

Dünya kupası H grubu kapsamında olan grupların ilki Polonya. Takımın, daha önceki maçlarında atmış olduğu 26 golün tam 16sı tek bir isme aitti. Bu isim ise Lewandovski’ydi. Takımın favori oyuncusu olarak yine başarılı bir performans göstermesi bekleniyor. Bu yıldız oyuncu ise ilk kez dünya kupasına çıkmaya hazırlanıyor.

H grubunun Favori Takımı Hangisi olacak?

Tartışmalar sürerken, çoğunluk grubun favori takımını çoktan seçti bile! Gruptaki dört takımdan en iddialısı olan Kolombiya, Rodrigez öncülüğünde karşılaşmalardaki yerini alacak. Dünya kupası h grubu takımları gibi, daha birçok grup ve maç detayı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, konuyla ilgili diğer başlıklarımıza da bakabilir ve hiçbir yerde bulunmayan ayrıntılara kolayca ulaşabilirsiniz.

Haziran 9, 2018: posted in Genel Yorum yapılmamış

Yorum Bırakın