Şampiyonaya Doğru

Günleri, dakikaları hatta saniyeleri saymaya devam eden taraftarlar için geri sayım çok azaldı ve büyük maç kapıda! Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kurada belli olan tam 32 takımın grupları da belli oldu. 2018 dünya kupası guruplar hakkındaki detaylara geçmeden önce kuranın gerçekleştirildiği gece hakkında bilgileri size aktaralım.

Yer Moskova, Kremlin Sarayı

Fifa grubu maçları için grupları belirlemek amacıyla yapılan kuranın yeri de maçların yapılacağı yer ile aynıydı. Kura, Rusya’nın Başkentinde yer alan Moskova’da Kremlin Sarayı’nda gerçekleşti. Geceyi misafirlere sunan isimin ise eski milli futbolculardan Gary Lineker olması dikkatleri çekti.

Şampiyona Grupları Hangi İsimlerden Oluşuyor?

Grupların belirlendiği gecenin ardından yazılı ve sözlü basında da çok ses getiren bir haber oldu. Gruplar içerisinde favori takımının hangi gruba denk düştüğünü merak edenler oldukça fazla. İşte sizler için grupların detayları hakkındaki bilgiler; A grubunda Uruguay, Rusya, Suudi Arabistan ve Mısır bulunuyor. B grubunda Portekiz, İran, Fas ve İspanya yer alırken, C grubunda ise Fransa, Avustralya, Peru ve Danimarka var. Kalan diğer 2018 dünya kupası guruplar ise şöyle devam ediyor; D grubu olarak belirlenen gruplar İzlanda, Hırvatistan, Nijerya ve Arjantin. E grubu takımları Brezilya, Kosta Rika, Sırbistan ve İsviçre olarak açıklanırken, F Grubunda İsveç, Meksika, Almanya ve Güney Kore Cumhuriyeti var. G grubunda yer alan isimler Belçika, Panama, İngiltere ve Tunus.

Büyük Gece’den Büyük Güne

Uluslar arası kupa heyecanına yaklaşırken detaylar da netleşmeye devam ediyor. Kremlin Sarayı’nda yapılan kurada belirlenen 2018 dünya kupası guruplar yukarıda belirttiğimiz şekilde açıklanırken karşılaşmaya da çok az bir zaman kaldı. Bu kuranın gerçekleştiği büyük geceden büyük gün olan 14 Haziran’a ise günler kaldı.

Dünya Kupası Detayları

Dünya kupası grupları kimler sorusunun cevabına ulaştığımız bu günlerde, açıklanacak çok fazla şey kalmadı. Taraftarlar artık Avrupa’yı kapsayan büyük maçın seslerini duymayı beklemeye başladı. Bunu beklerken kuponlarını hazır etmeye hazırlanan taraftarlar ise hiç de az değil.

Dünya Kupasının Kısa Tarihi

Dünya Kupası maçlarının ilki 1930 yılına denk düşüyor. Tanımını ise, Uluslar arası futbol federasyonları Birliği üyeleri olan milli takımların katılabildiği ve yanlıca erkek sporcular arasında yapılan futbol turnuvası olarak yapılabilir. Uluslar arası Futbol Federasyonları Birliği ise geniş bir alanda futboldan sorumlu olan yönetimdir. Dünya Kupasının şu an ki şampiyonu olarak Almanya yerini koruyor.

Beklenen Tarih 14 Haziran

14 Haziran 2018 tarihi geldiğinde yapılan geri sayım bu kez çeyrek final, yarı final ve final için yapılmaya başlanacak. Bu tarihten itibaren 15 Temmuza kadar sürecek olan maçların tümü herkesin izleyebileceği ve takip edebileceği şekilde Trt1, Trt4K ve Trt Spor kanallarından yayınlanacak. İlgilendiğiniz maçların ya da tüm maçlara ait yayınlanma saatlerini ilgili konu başlığımıza ulaşarak edinebilirsiniz. Final günü, katılan tüm futbolcuların hayallerini süsleyen dünya kupasını hangi ülkenin evine götüreceği belli olacak. Bu takım ülkesinde karşılanmalarının, kupayı havaya kaldırmanın hayalini kuradursun, taraftarlar ise yapacakları kuponlarla bu heyecanı nasıl paraya dönüştürebileceklerinin yollarını çoktan aramaya başladı.

Kupon Yapacaksanız Dikkat Edin

Kupon yapacak ve yüklü miktarları bu uğurda harcayacaksanız, yeterince iyi bir takipçi olmaya dikkat etmelisiniz. Kupon yaparken dikkat edilmesi gereken hususlara göz gezdirmeniz ve bunları uygulamanız çok önemlidir. Dünya kupasını, yorumları ya da puanları takip edeceğiniz mecraların güvenilir olmasına dikkat etmek ise bir diğer önemli ayrıntı olarak karşınıza çıkıyor. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece yaşanacak heyecanlı maçların sonun da sizlerin de kazanan olmasını umuyoruz.

Haziran 8, 2018: posted in Genel Yorum yapılmamış

Yorum Bırakın