Şampiyona Öncesi Ortak Heyecanımız Büyüyor

Tüm futbolseverlerin yakından takip ettiği şampiyonlar ligi için gruplar açıklanmaya devam ediyor. Sırasıyla ülkelerin gruplandırıldığı bu aşamada Dünya kupası g grubu takımları da açıklandı.  Grubun açıklanmasıyla birlikte şampiyonlar ligi h grubu puanları da takip edilmeye başlandı. Peki, hangi ülkeler G grubuna dahil olarak turnuvada boy gösterecek?

G Grubu Takımları Hangileri?

En çok ses getiren ve merak edilen takımları bir araya toplayan dünya kupası g grubu takımları arasında Belçika, Tunus, Panama ve İngiltere yer alıyor. Gruptaki yerleri belirlenen takım oyuncuları hayatlarının belki de en iyi performansı için hazırlıklarını sürdürüyorlar. Belirlenen diğer ülkelere ait gruplar hakkındaki bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Diğer Gruplarda Hangi Takımlar Var?

Tıpkı G grubu gibi, diğer ülkelerin hangi grupta yer alacakları da merak konusuydu. Rusya’nın başkent’i Moskova’da gerçekleşen grup belirleme kurasını sonucunda bu gruplar da liste liste açıklandı. Eski milli sporcu Gary Lineker’in sunduğu kura gecesinin detayları ise şöyle;  Kuranın sonucunda A grubu olarak, Rusya, Suudi Arabistan, Uruguay ve Mısır  belirlendi. B grubu olarak, Portekiz, İran karşımıza çıktı. C grubunda yer alan isimler ise Fransa, Avustralya, Danimarka ve Peru oldu. Yapılan kurada, D Grubu İzlanda, Arjantin, Hırvatistan ve Nijerya olarak netleştirildi. Dünya kupası takımları için seçilen gruplardan E grubunda ise Brezilya, İsviçre, Sırbistan ve Kosta Rika yerini aldı. F grubunda İsveç, Meksika ve Güney Kore Cumhuriyeti’nin yanı sıra turnuvanın favori takımlarından Almanya da F grubuna dahil edildi.

Dünya kupası g grubu takımları hakkında bilgiden kısaca bahsetmiştik ancak tekrar edelim, bu grubun takımları ise Belçika, Tunus, Panama ve İngiltere olarak belirlendi.

Şampiyona İçin Yıldız Oyuncular

Kurada belirlenen grupların her biri, Avrupa’nın belki de en büyük organizasyonuna katılarak kariyerlerinde önemli bir basamak atlayacaklar. Aynı zamanda ülkelerini temsil etme şansına da sahip olacaklar. Bunlar için kadrosunu en iyi oyuncularla kuran takımlar daha çok ses getirecek ve iddialı olacaklar. Öyle ki, hem arama motorlarına hem de tarihe gelmiş geçmiş en iyi dünya kupası yıldızları olarak isimlerini yazdırabilecek ve sahadaki performanslarıyla uzun bir süre konuşulacak anlar biriktirecekler. Bu anlarla birlikte anılacak ve belki de daha büyük işler için kendi yollarını açma fırsatı yakalayacaklar…

Bunun yanı sıra henüz yıldızı parlamamış ancak 2018 dünya kupası sırasında parlayacak olan sporcular da olacak. Bunun birden fazla örneği önceki şampiyonalarda bulunuyor. Geçmişten bu oyunculara örnekler vermek gerekirse eğer; Nani, Pepe, Bleacher Report, AliReza Jahanbakhsh, Dany Welbeck, Oleg Shatov, Benjamin Moukanddjo, Deandre Yedlin, Luis Garrido, Yacine Brahimi, Mateo Kovacic, Ki-Sung Yueng, Eduardo Vargas gibi isimlerin yanı sıra, Jose Gimenez, Jason Davidson, Ivan Perisic ve Tim Howard gibi bir çok isim yazılabilir. Bu isimler ve yazılmayan daha fazlası onalara sunulan dünya kupası şansını iyi değerlendirmiş ve yıldızını parlatmış futbolcular olarak hatırlanmaya devam ediyorlar.

G Grubu Puanlarını Takip Etmek İstiyor Musunuz?

Uluslararası müsabakaların yaklaşmasıyla birlikte hareketlenen iddia sektörü de futbolseverler için çalışmalarını hızlandırmaya ve daha fazla hizmet ve seçenek sunmaya başladı. Futbolla ilgilenen her fanatikten birinin bahis oyunlarına olan ilgisiyle artan talebe karşılık birçok sayfadan destek ve bilgi alabilir, ilk kez oynayacaksanız hoş geldin bonuslarını araştırabilir ve bu heyecanlı şampiyonadan siz de kazançlı çıkma ihtimalini değerlendirebilirsiniz. Detaylı bilgiye sahip olmak için diğer başlıklarımıza göz atmanız da mümkün.

Haziran 9, 2018: posted in Genel Yorum yapılmamış

Yorum Bırakın