İddiaa Severlerin Gözünü Ayıramadığı 2018 Dünya Kupası Oranları

Dünya üzerindeki yaklaşık olarak %34’lük bir kesimin düzenli olarak iddia oynadığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Bu yıl 21.si düzenlenecek olan Dünya Kupası ise, İddaa severlerin en çok oynamaktan hoşlandığı bahis oyunlarından bir tanesidir. Dünya Kupası maçkarının bu kadar çok tercih edilmesinin başlıca nedenleri; lider olarak hiç beklenmeyen takımların çıkması ve sürprizlerle dolu Dünya Kupası maçlarının ne tür sonuçlar ortaya çıkaracağının bilinmemesidir. Her yıl en çok şampiyon olmayı başaran Brezilya ve Almanya’nın; 2018 Dünya Kupası oranları baz alındığında yine ön planda oldukları görülüyor. Bunun nedeni ise; Brezilya’nın Dünyanın en çok şampiyonluk alan takımı ünvanına sahip olması görülürken, Almanların ise son derece disiplinli bir oyun oynaması ve geçmiş yıllardan görüldüğü üzere; Almanya’nın maç yaptığı takımlarda durumun Almanya aleyhine 3-1 iken Almanya’nın bunu 4-3 skoruna çevirebilmesi etkili olmaktadır. 2018 Dünya Kupası oranları göz önüne alındığında göze çarpan bir diğer detaylar; Fransa’nın oldukça iyi bir İddaa oranına sahip olmasıdır. Bunun nedeni ise defans ve orta sahaya Özen göstererek kendisini yenilemesidir.

2018 Dünya Kupası’nın oranları en iyi olan takımları ?

2016 yılında yayınlanan iddaa oranları incelendiğinde bunun her yıl düzenli olarak değiştirildiği ve 2018 yılındaki oranların ise bazı takımların lehine değişirken, bazı takımların ise aleyhine değiştiği görülüyor. Almanya son iddaa oranları değerlendirildiğinde; 5.0 gibi bir orana sahiptir. Almanların panzerler olarak nitelendirilmesi ve çok güçlü bir savunma hattı oluşturmaları bu oranı almalarını hak ettiriyor. 2018 Dünya Kupası’nın İddaa oranlarına bakıldığında; Brezilya’nın 5.50 gibi bir rakama sahip olduğu görülüyor. Bunun nedeni ise Brezilya’nın Neymar gibi yıldız futbolculara sahip olmasıdır. 2018 Dünya Kupası’nın en iyi iddaa oranları nasıl sahip üçüncü ve dördüncü ülkeleri de Fransa ile İspanya oldu. Özellikle İspanya’nın, Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği üstün başarı sayesinde bu yıl yüksek oran almaya hak kazandı. Fransız ekibin ise; takımlarındaki koordinasyonu güçlendirerek şanslarını arttırdığına inanılmaktadır.

2018 dünya kupasının ortalama iddaa oranları kaç oldu ?

Bu yılki Dünya Kupası’nda bazı takımların İddaa oranı olarak çok iyi bir konuma sahip iken, bazılarının ise ortalama bir orana sahip olduğu görülüyor. Örneğin Polonya 30.0 gibi bir İddaa oranına sahiptir. Danimarka ise; 70.0 alarak İddaa oranlarını ortalama olarak kapatmayı başarmıştır. Ancak bu takımların Dünya Kupası’nı kaldırma ihtimalleri düşük görülmekle birlikte, yine de tüm sürprizlere açık olunması gerektiği aşikardır. Örneğin her ne kadar Meksika’nın 100.0 gibi bir İddaa oranına sahip olduğu görülse bile, bünyesinde barındırdığı yıldız oyuncular ve güçlü koordinasyonu sayesinde kazanma ihtimali yüksek olabileceği de tahmin ediliyor.

2018 Dünya Kupası oranları incelendiğinde en düşük ülkeler hangileri ?

Bu yılki Dünya Kupası’nda bazı ülkelerin 2018 Dünya Kupası oranları’nın çok düşük bir sayıya sahip olduğu görüldü. Böyle bir tablonun ortaya çıkmasındaki en büyük nedenin ise bu ülkelerin gerek yıldız oyunculara sahip olmaması gerekse de yeterli koordinasyonu göstermemesi önemlidir. Örneğin bu en kötü takımlar içerisinde yer alan Panama 1000.0 gibi bir orana sahiptir. Tunus ise 700.0 ile sondan üçüncü olmayı başarmıştır. Japonya’nın her ne kadar Asya’da güçlü bir pozisyon kazandığı bilinse de bu takımda 200.0 gibi bir oranda kaldı.

Haziran 8, 2018: posted in Genel Yorum yapılmamış

Yorum Bırakın